Info vedrørende Corona og aktiviteter i klubben

Asker hundeklubb deltar selvfølgelig i den nasjonale dugnaden om å begrense smitte av corona. Derfor er _ALL_ organisert aktivitet satt på vent i klubben vår; kurs, møter, fellestreninger, foredrag, stevner mm. Og det er en selvfølge at klubbens medlemmer respekterer dette.

Hund og hundetrening er en stor del av livene våre, og det er lett å bli irritert og oppgitt over denne stansen i aktivitet som kommer bare noen måneder etter at vi hadde “hundesykdommen” som førte til det samme. Imidlertid er krisen Norge nå står i langt større enn vår hobby og livsstil. Krisen vil gå over, vi vet bare ikke når. Håpet er at jo flere som bidrar til å begrense smitte, dess fortere er vi tilbake til “normalen”.

Asker hundeklubb sine treningsbaner er foreløpig ikke stengt, men vi anmoder om at banene benyttes med fornuft, og at alle følger de råd og retningslinjer FHI gir for å forhindre smitte.

Kos dere med hundene deres – det er ikke forbudt å gå tur eller trene.

Ta vare på hverandre! ❤️

 

 

%d bloggers like this: